اخباربرگزیدهاقتصاداقتصاد و تجارتانرژیاهم اخبارتشکلهاصنعت و معدنصنعت ومعدن

بیانیه انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران در راستای انتخاب و تشکیل دولت چهاردهم

برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و انتخاب دکتر مسعود پزشکیان بعنوان رئیس جمهور منتخب، جلوه ای دیگر از مردم سالاری دینی است

در امور مربوط به کارگزارانت دقت کن و آنها را با آزمون و امتحان و نه از روی «تمایلات شخصی» و «استبداد و خودرأیی» به کار گیر، زیرا این دو کانونی از شعب ظلم و خیانت‌اند، از میان آنها افرادی را برگزین که دارای تجربه و پاکی روح باشند از خانواده‌های صالح و پیشگام و باسابقه در اسلام، زیرا اخلاق آنها بهتر و خانواده آنان پاک‌تر و توجّه آنها به موارد طمع کمتر و در سنجش عواقب کارها بیناترند.

                                                                                                                              فرازی از نامه مولا علی (ع) به جناب مالک اشتر


برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و انتخاب دکتر مسعود پزشکیان بعنوان رئیس جمهور منتخب، جلوه ای دیگر از مردم سالاری دینی است که با عنایت خداوند متعال ، در سایه هدایتهای حکمیانه رهبر معظم انقلاب و با هوشیاری و هوشمندی مردم فهیم ایران برگ زرینی از عقلانیت ، امید و عدالت جویی بر تاریخ کشور عزیزمان افزود.

جناب دکتر پزشکیان

رئیس جمهور منتخب ایران

اکنون که طنین فریاد تحول خواهی مردم صخره های سخت تردید ، نا امیدی و انفعال را شکسته و علی رغم بسیاری از خلف وعده های پیشین ، تحمیل و تحکم های ممکن و موجود ، سیل خروشان عزم ملی در چهاردهمین انتخابات ریاست جهموری متجلی گردیده است .ضمن تبریک به مناسبت این انتخاب هوشمندانه و خجسته  انتظار می رود که جنابعالی بعنوان شخص اول اجرایی کشور،  بواسطه میثاقی که در محضر الهی با مردم و خون شهدا خواهید بست ، جز حقیقت نگوید و جز حقیقت نپویید و به هر آنچه گفته اید و خواهید گفت جامه عمل بپوشانید.

بدیهی است که رئیس جمهور محترم به تنهایی قادر به عبور از شرایط دشوار اجتماعی ، اقتصادی و موقعیت سیاسی پیچیده بین المللی و رفع تمامی مشکلات و کسب دستاوردهای شایسته نخواهد بود و این مهم بدون پشتوانه مردم ، همکاری سایر قوا و همراهی تمامی ارکان نظام و از خودگذشتگی اعضای محترم کابینه ، مدیران و مسئولین سطوح مختلف اجرایی ، نظارتی و قانونگذاری میسر نخواهد شد.

انتخاب و معرفی کابینه دولت ، اولین و مهمترین پاسخ رئیس جمهور منتخب به اقبال و اعتماد مردم است ،که نخستین و مهمترین خشت بنای اصلاح امور ، رشد و بالندگی کشور به شمار می رود. بنا به تعهد، تخصص و صداقت جنابعالی انتظار می رود که بدور از هرگونه ملاحظه کاری ، مصلحت اندیشی ، سیاست زدگی و در فضایی عاری از حضور سهم خواهان ، فرصت طلبان و رجال کوچک و بزرگی که بارها امتحان پس داده و خود مسبب وضع موجود هستند ، این ودیعه الهی که به واسطه مردم به شما سپرده شده را حفظ و کابینه ای متعهد ، متخصص ، کارآمد ، شجاع و پرتلاش معرفی و ان شا الله با حمایت حداکثری مجلس شورای اسلامی در سریع ترین زمان ممکن بکار گیرید.

طی سالها به تجربه دریافته ایم که سربریدن تخصص در پای تعهد ویا بکارگماردن متخصصین بی تعهد بر مسند اجرایی کشور به یک اندازه مخرب و آسیب زا است ، لذا شایسته است که بار دیگر برای گریز از دوستان نادان در دام دشمنان دانا گرفتار نشویم.  تنها ضمانت اجرایی پرهیز از رویه ناصواب پیشین و گریز از این وادی ، افزایش مشارکت عمومی نخبگان ؛ کارشناسان، سازمانهای مردم نهاد و تشکلهای صنفی و تخصصی در فرآیند شناسایی، جذب، بکارگیری و نظارت بر عملکرد مدیران عالی، میانی و اجرایی است که می بایست تنها بر مبنای شاخص های توافق شده از تمامی ظرفیتهای موجود کشور  استفاده شود .

جناب رئیس جمهور

نیک میدانید که خوان اقتصاد در هفتاد خوان کشور داری ، سخت و بی رحم و رستم کش است و امید است جان و روحتان به دعای خیر مردم  متبرک شده و مسیری غیر از رضای حضرت حق و راهی بجز راه ولایت برنگزیند تا ان شاالله هر چه زودتر ایرانی آباد و سربلند و مردمانی شاد و امیدوار داشته باشیم.

درخاتمه موجب افتخار است تا اعلام نماییم که انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران با بیش از یکهزار شرکت دانش محور ، دانش بنیان و فناور بعنوان بزرگترین و موثرترین تشکل صنفی تخصصی کشور آمادگی دارد تا بمنظور تحقق اهداف متعالی نظام جمهوری اسلامی ایران تمامی ظرفیتهای کارشناسی ، اجرایی ، نظارتی و مشورتی را در اختیار رئیس جمهور محترم و مدیران عالی کشور قرار دهد.

باشد که با عنایت خداوند متعال ، همدلی  و همکاری همه دلسوزان و دغدغه مندان کشور، گام به گام تا سربلندی و سرافرازی کشور عزیزمان همراه رئیس جمهور منتخب بمانیم.

۱۹ تیرماه ۱۴۰۳

انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا