اخباربرگزیدهاقتصاداقتصاد و تجارتتجارتتشکلهاصنعت و معدنصنعت ومعدننساجی

دبیر هیأت رئیسه اتاق اصناف: ضرورت مبارزه با پوشاک قاچاق در فروشگاه‌‎های غیرمجاز اینترنتی

دبیر هیأت رئیسه اتاق اصناف ایران گفت: مبارزه با قاچاق کالا باید از مرزها انجام شود، اما برخی فروشگاه‌های غیرمجاز اینترنتی، فروش بالایی از پوشاک قاچاق دارند که مبارزه با این نوع کسب و کار نیز ضرورت دارد.

به گزارش پایگاه خبری تولید و اقتصاد(تولید آنلاین)، علیرضا رعنایی اظهار کرد: یکی از نگرانی های فرهنگی و اقتصادی برای ما قاچاق پوشاک است. چراکه از یک سو، قاچاق پوشاک زمینه تهاجم فرهنگی را ایجاد می کند و از سوی دیگر به تولیدی های داخلی ضرر می رساند.

وی افزود: اگرچه برخی از تولیدی های پوشاک ضعیف عمل می کنند و کیفیت دوخت پایینی دارند اما تعداد زیادی از آنها تولیداتی در سطح جهانی دارند، اما به دلیل ضعف در برندسازی هنوز نتوانسته اند جایگاه مناسبی در ایران و جهان پیدا کنند. با این و جود، برخی فروشگاه های غیرمجاز اینترنتی، فروش بالایی از پوشاک قاچاق دارند که مبارزه با این نوع کسب و کار، ضرورت دارد.

رعنایی تصریح کرد: نظارت و بازرسی بر فروشگاه های دارای مجوز پوشاک سختگیرانه بوده و تا حدودی توانسته است طی سال های اخیر فرهنگ استفاده از پوشاک تولید ملی را بهبود بخشد. اما در مقابل فروشگاه هایی وجود دارند که در محیط شبکه‌های اجتماعی به تبلیغ پوشاک قاچاق می پردازند.

دبیرهیات رئیسه اتاق اصناف ایران گفت: آنچه امروز باید به کمک دولت و بخش خصوصی انجام شود، آموزش قوانین و ضرورت قانون مداری در کسب و کار، به افرادی است که بدون توجه به این اصول، به کسب و کارهای قانونی ضربه می زنند. از سوی دیگر، ضوابط قانونی برای راه اندازی و حفظ کسب و کارها نیز باید به سرعت تسهیل و متناسب با نیاز جامعه شود./ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا