اخباربرگزیدهاقتصاداقتصاد و تجارتبازارتجارتشرکتهاصنایع معدنیصنعت و معدنصنعت ومعدنهمایش و نمایشگاه

رئیس هیأت عامل ایمیدرو: بهره‌وری جامع در کشور محقق شود

محمدرضا موثقی نیا گفت: باید بهره‌وری جامع در کشور محقق شود و همه ارکان جامعه باید با این روند فعالیت داشته باشند تا بتوان به موفقیت رسید.

به گزارش پایگاه خبری تولید و اقتصاد(تولید آنلاین)، محمدرضا موثقی نیا، رئیس هیأت عامل ایمیدرو در آئین دهمین همایش جایزه بهره‌وری معادن و صنایع معدنی ایران ضمن تسلیت ایام شهادت امام حسین (ع) و تبریک برگزاری انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری اظهار کرد: امیدواریم دکتر پزشکیان بتواند در راستای تقویت وضعیت اقتصادی در کشور کمک قابل توجهی داشته باشد.

وی با بیان اینکه بهره‌وری در زندگی نیاکان ما ریشه دارد، گفت: بهره‌وری موضوعی جدا از زندگی ما نیست، همه نوع بهره‌وری در همه سطوح قابل ارزیابی است و همه اینها در صورتی محقق می‌شود که همه ارکان یک مجموعه در این زمینه تلاش کنند چرا که هر بخش بسته به بخش دیگری است.

رئیس هیأت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران با بیان اینکه باید بهره‌وری جامع در کشور محقق شود، گفت: همه ارکان جامعه باید با این روند فعالیت داشته باشند تا بتوان به موفقیت رسید.

وی با بیان اینکه کشور ایران رتبه ۹ تولید سنگ آهن، رتبه ۵ تولید مس و ۶ تولید روی را در کارنامه دارد، اضافه کرد: در سال گذشته ۱۱۰ سنگ آهن، ۳۲ میلیون تن فولاد و ۲۰ میلیون تن محصولات فولادی داشتیم که آمار خوبی است.

رئیس هیأت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گفت: در برنامه هفتم ۱۳ درصد برای معادن و حدود ۸.۵ درصد برای صنایع رشد سالیانه برنامه ریزی شده و این در حالی است که ما امروز تا هفت درصد را در حوزه معادن داریم و برای رسیدن به برنامه هفتم باید شاخص‌های بهره‌وری را بالا ببریم و تلاش مضاعف و جهادی داشته باشیم.

وی افزود: برای دستیابی به این رشد برنامه‌ریزی کرده‌ایم، این امر با همکاری بخش خصوصی و دولتی محقق خواهد شد. اولین محور استفاده از فناوری‌های جدید است.

موثقی نیا اضافه کرد: رشد دانش پایه صادرات محور نیاز به برنامه جدید دارد، ما باید با همت دانشمندان و نخبگان به این فناوری دست یابیم.

وی با بیان اینکه طی سه سال در هر سال حدود ۵۰ همت عدم النفع در صنایع فولادی داشتیم، اضافه کرد: باید مصرف انرژی شامل آب، برق و گاز را بهینه انجام دهیم تا در سال جاری این شرایط تکرار نشود.

رئیس هیأت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران با بیان اینکه افزایش بهره‌وری نیروی انسانی در این زمینه بسیار مهم است، گفت: موضوع افزایش بهره‌وری نیروی انسانی به سایر موضوعات نیز مرتبط است، عزم همگانی در سلسله مراتب دولت و بخش خصوصی نیاز است تا با ایجاد قوانین مناسب نیروی انسانی را حفظ کنیم.

وی افزود: معدن ثروتی قابل ارائه در بازارهای جهانی است و از این رو باید در راستای تحقق رشد و توسعه در این بخش تلاش مضاعف داشته باشیم./ایراسین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا