اخباربرگزیدهاقتصاداقتصاد و تجارتتجارتتشکلهاصادرات و وارداتصادرات و وارداتصنعت و معدنصنعت ومعدننساجی

رئیس کل گمرک کشور: افزایش ۱۲.۲ درصدی واردات محصولات نساجی به کشور

محمد رضوانی‌فر گفت: در سال گذشته افزایش ۱۲.۲ درصدی واردات محصولات نساجی به کشور داشته ایم که در مقایسه با سال ۱۴۰۱ نیز رشدی ۲۱.۵۵ درصدی در ارزش دلاری داشته است.

به گزارش پایگاه خبری تولید و اقتصاد(تولید آنلاین)، محمد رضوانی‌فر معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک ایران در نشست اتاق بازرگانی تهران گفت: در بین محصولات نساجی وارد شده به کشور در سال گذشته پارچه‌های تار و پود باف با ۴۳۳ میلیون دلار، عمده‌ترین قلم وارداتی بوده که در مقایسه با سال ۱۴۰۱ نیز رشدی ۲۱.۵۵ درصدی در ارزش دلاری داشته است.

او افزود: همچنین افزایش ۱۲.۲ درصدی واردات محصولات نساجی به کشور در سال ۱۴۰۲ داشته ایم به طوری که در مقایسه با سال ۱۴۰۱ نیز رشد ۲۱.۵۵ درصدی در ارزش دلاری داشته است.

رضوانی فر اضافه کرد:در سه ماهه نخست امسال نیز  میزان صادرات کشور  به ۵۶ کشور عضو سازمان همکاری اسلامی در مجموع بالغ بر ۲۱.۵ میلیون تن کالا و به ارزش ۸.۶ میلیارد دلار بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، رشدی ۶ درصدی در وزن و ۱۵ درصدی در ارزش دلاری داشته است.

رضوانی فر افزود: همچنین طبق امار مجموع مبادلات تجاری کشورمان با سایر کشور‌های  در سه ماهه ابتدای سال ۱۴۰۳ به ارقام ۲۶.۷ میلیون تن و ۱۵.۵ میلیارد دلار میرسد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، شاهد رشدی ۸ درصدی در وزن و ۱۱ درصدی در ارزش دلاری بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا