اخباربرگزیدهاقتصادحمل و نقلراه و مسکنصنعت و معدنصنعت ومعدن

راه‌آهن چابهار-زاهدان به پیشرفت ۷۰ درصدی رسید

معاون ریلی شرکت ساخت گفت: راه آهن چابهار- زاهدان به پیشرفت ۷۰ درصدی رسیده که تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری تولید و اقتصاد(تولید آنلاین)، عباس خطیبی معاون ساخت و توسعه راه آهن شرکت ساخت و توسعه آزادراه‌ها در نشست خبری امروز خود با بیان اینکه راه آهن رشت-آستارا در مرحله اجرایی قرار گرفته است گفت: در این پروژه دو مقوله هم‌زمان مد نظر قرار دارند که اصلی‌ترین مسأله بحث تملک اراضی است و در وظایف شرکت ساخت قرار دارد.

وی  با بیان اینکه  مذاکرات با طرف روسی برای راه آهن رشت _ آستارا در حال اجرا است و پیشرفت فیزیکی  آن منوط به پیشرفت اقدامات ژئوتکنیک است، گفت: هفته آینده این آمادگی وجود دارد که مراحل تکمیل مطالعات انجام شود. اخیرا ۱۲۰ نقطه ارائه شده که باید مورد مطالعه قرار بگیرد.

خطیبی  با بیان اینکه پیش از قصد وام برای راه آهن رشت- آستارا، استجازه نفتی را داشتیم و این فرصت برای هر دو فراهم است و برای تملک مسیر از محل استجازه استفاده می‌کنیم که به ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد گفت: هم اکنون حدود ۲۰ کیلومتر از اراضی تملک شده و حدود ۳۰ کیلومتر از سایر اراضی‌ها مورد ارزیابی قرار گرفته است.

خطیبی با اشاره به میزان پیشرفت راه آهن چابهار-زاهدان نیز گفت: با توجه به پیگیری‌های انجام شده میزان پیشرفت این پروژه به بیش از ۷۰ درصد رسیده است و قسمت باقیمانده پروژه به بیش از۲۰ همت نیاز دارد.

معاون ساخت و توسعه راه آهن افزود: منطقه خاش به ایرانشهر از پیشرفت مطلوبی برخوردار است و اواخر امسال یا اوایل سال آینده در صورت تخصیص منابع به بهره‌برداری می‌رسد./باشگاه خبرنگاران جوان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا