اخباربرگزیدهاقتصاداقتصاد و تجارتتشکلهاصنایع معدنیصنعت و معدنصنعت ومعدن

رشد ۹ درصدی تولید فولاد ایران در ۱۱ ماهه سال جاری

انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران اعلام کرد: تولید فولاد میانی کشور در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۱، ۲۷ میلیون و ۷۱۹ هزار تن بوده که رشد ۹ درصدی را در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری تولید و اقتصاد از صدا و سیما در ۱۱ ماهه سال جاری، تولید کل محصولات فولادی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد ۱۱ درصدی و تولید آهن اسفنجی رشد ۵ درصدی داشته است.

وضعیت تولید محصولات فولادی

در ۱۱ ماهه امسال، در مجموع تولید محصولات فولادی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، رشد ۱۱ درصدی داشته است؛ مجموع تولید محصولات فولادی در ۱۱ماهه نخست امسال، ۲۰ میلیون و ۰۳۹ هزار تن بوده است.

در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۱، ۱۱ میلیون و ۷۰۶ هزار تن محصولات طویل و ۸ میلیون و ۳۳۳ هزار تن محصولات تخت در کشور تولید شده است؛ رشد تولید محصولات طویل ۱۴ درصد و رشد تولید محصولات تخت ۸ درصد بوده است.

تولید میلگرد در ۱۱ ماهه سال جاری، ۹ میلیون و ۷۲۵ هزار تن بوده که افزایش ۱۵ درصدی را در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد؛ تولید تیرآهن نیز با افزایش ۶ درصدی به ۱ میلیون و ۱۹۶ هزار تن رسیده است.

میزان تولید ورق گرم کشور در ۱۱ ماهه نخست سال جاری، ۸ میلیون و ۴۳ هزار تن بوده که افزایش ۶ درصدی را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نشان می‌ده؛ میزان تولید ورق سرد ۶/۲ درصد کاهش و ورق پوششدار نیز ۳ درصد کاهش یافته است.

وضعیت تولید آهن اسفنجی

طبق گزارش آماری انجمن فولاد، تولیدکنندگان آهن اسفنجی در ۱۱ ماهه سال جاری، ۲۸ میلیون و ۸۸۵ هزار تن از این محصول را تولید کرده‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، رشد ۵ درصدی را نشان می‌دهد.

در جدول زیر جزئیات آمار تولید فولاد کشور در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۱ و مقایسه آن با مدت مشابه سال قبل را ببینید:

رشد ۹ درصدی تولید فولاد ایران در ۱۱ ماهه سال جاری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا