اخباربرگزیدهاقتصاداقتصاد و تجارتتجارتدارویی، آرایشی و بهداشتیصنعت و معدنصنعت ومعدن

رییس سازمان غذا و دارو: چالش‌های داروسازی در تعامل با دانشگاه/ مشکل تأمین نیروی متخصص

رییس سازمان غذا و دارو گفت: امروز بسیاری از نیازهای ما در حوزه نیروی انسانی متخصص داروسازی از طریق دانشگاه تأمین نمی‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تولید و اقتصاد(تولید آنلاین)، سیدحیدر محمدی، در همایش سالانه شورای آموزشی داروسازی و تخصصی با اشاره به عدم ارتباط مؤثر بین دانشگاه و صنعت، اظهار داشت: دانشگاه باید درون‌زا و برون‌نگر بوده و در کنار تطبیق با برنامه‌های داروسازی در دنیا با نیازهای جامعه ایرانی و استانداردها همگام شود تا پاسخگوی نیازهای کشور باشد.

وی افزود: امروز بسیاری از نیازهای ما در حوزه نیروی انسانی متخصص داروسازی از طریق دانشگاه تأمین نمی‌شود در حالی که بستر اصلی تأمین این نیازها دانشگاه است.

محمدی با اشاره به اینکه نیروی متخصص داروسازی در کشور کم نیست، عنوان کرد: باید به مهارت‌آموزی در کنار آموزش توجه شود، چرا که برای انقلاب در حوزه آموزشی باید به موضوع مهارت‌آموزی توجه ویژه‌ای شود.

وی خاطرنشان کرد: اعتقاد سازمانی در سازمان غذا و دارو این است که باید همه فرایندها به صورت دانشگاهی و علمی پیش رفته و به روزرسانی شود، همچنین ارتباط دانشگاه و سازمان باید بیش از کمیسیون و کمیته‌های تخصصی بوده و اساتید داروسازی به عمق فرایندها ورود کنند تا خروجی آن مفید باشد./مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا