اخباربرگزیدهاقتصاداقتصاد و تجارتاهم اخبارتشکلهاشرکتهاصنعت و معدنصنعت ومعدنلوازم خانگیگفتگو و مصاحبه

مدیرعامل شرکت استیل البزرمطرح کرد:لزوم ایجاد فرصت‌های رقابتی برای تولیدکنندگان داخلی با ایجاد سیاست‌های افزایش تقاضای مؤثر و افزایش کیفیت

نوید ایزدپناه می گوید، راه‌های حمایت از صنعت لوازم خانگی ایران لزوما از ایجاد شرایط گلخانه‌ای برای صنعت نمی‌گذرد، بلکه باید فرصت‌های رقابتی را برای تولیدکنندگان داخلی با ایجاد سیاست‌های افزایش تقاضای مؤثر و افزایش کیفیت و روزآمدی محصولات تولید داخل فراهم آورد.

به گزارش پایگاه خبری تولید و اقتصاد، نوید ایزدپناه ،مدیرعامل شرکت استیل البرز گفت:صنعت لوازم خانگی در سبد هر چند کوچک صنایع ملی ایران سهم قالبی دارد و جایگاه دوم را به خود اختصاص داده است.

او افزود: طبیعی است که باید تلاش صنعتگران و کارآفرینان و تولیدکنندگان لوازم خانگی را ستود و به تقویت و حمایت از این صنعت پرداخت. البته راه‌های حمایت از این صنعت لزوما از ایجاد شرایط گلخانه‌ای برای صنعت لوازم خانگی نمی‌گذرد بلکه باید فرصت‌های رقابت را برای تولیدکنندگان داخلی با ایجاد سیاست‌های افزایش تقاضای مؤثر و افزایش کیفیت و روزآمدی محصولات تولید داخل فراهم آورد.

ایزدپناه پناه بیان کرد: صنعت لوازم خانگی اگر بتواند بازارهای صادراتی خود را افزایش داده و سهم بیشتری از بازارهای منطقه و جهان را برای خود کسب کند موجب رونق اقتصاد غیرنفتی خواهد شد و از سوی دیگر با پاسخگویی به نیاز داخلی از خروج ارز به واسطه واردات محصولات نهایی جلوگیری می‌کند. طبعا تأثیر بسیار قابل توجهی بر روی تراز تجاری کشور و ذخایر ارزی خواهد گذشت.

این تولیدکننده در خصوص چالش های حال حاضر صنعت لوازم خانگی گفت: این صنعت با مشکلات عمومی که در همه صنعت و اقتصاد ایران وجود دارد، مواجه است.

مدیرعامل شرکت استیل البرز افزود: تأمین مواد اولیه و تأمین مالی فرایند تولید. قیمت‌گذاری دستوری و شیوه عرضه دستوری محصولات که در جهت سرکوب قیمتی اعمال می‌شود و نیز محدودیت‌های سیاسی و اقتصادی که در کسب سهم بازار صادراتی برای صنایع لوازم خانگی عمده‌ترین چالش‌های صنعت لوازم خانگی در حوزه شرایط محیط کسب و کار است.

این کارآفرین کشور در خصوص جایگاه انجمن لوازم خانگی کشور در بین تولیدکنندگان گفت:انجمن صنایع لوازم خانگی کانون بسیار مؤثری در برقراری ارتباط چند جانبه صنعت، دولت، مراجع قانون‌گذاری و نظارتی، سازمان‌های حمایتی و تعزیراتی، بازار سرمایه و مجموعه بانکی کشور می‌تواند باشد.

وی افزود: انجمن مسیر طولانی و دشواری را در طول چهار دهه گذشته طی کرده است و اعتبار و جایگاه بالایی در میان خانواده صنعت و نیز نهادها و مجامع مرتبط دارد. امیدوارم که این مسیر را هر روز بهتر از گذشته ادامه دهد و نقش مؤثر خود را بهتر از گذشته ایفا کند.

منبع: آهام ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا