اخباربرگزیدهاقتصاداقتصاد و تجارتاهم اخبارتجارتجامعه و سلامتدارویی، آرایشی و بهداشتیسلامتصنعت و معدنصنعت ومعدن

افتتاح کارخانه داروسازی رویان دارو با حضور رئیس سازمان غذا و دارو

دکتر سید حیدر محمدی گفت: در حوزه بیولوژیک در صورت راه اندازی سایت جدید مجموعه و تولید داروهای آن، جزو معدود کشورهای تولید کننده این داروها خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری تولید و اقتصاد(تولید آنلاین)، طی مراسمی با حضور رییس سازمان غذاودارو و هیأت همراه، بخش ویالهای تزریقی ضد سرطان و هازارد که با سرمایه گذاری مشترک با کمپانی آلمانیAqvida و به نام (Rooyan Aqvida) به ثبت رسیده و همچنین بخش تولید داروهای استنشاقی تنفسی به صورت پودر خشک (Dry Powder Inhalation)DPI که بعنوان اولین و کاملترین سبد داروهای پودر خشک تنفسی در کشور تولید گردیده است، رونمایی شد.

دکتر احمدرضا میرمطلبی، مدیرعامل رویان دارو در حاشیه این مراسم گفت: مساحت کارخانه بالغ بر ۵۰ هزار متر مربع و مساحت زیر بنا ۲۰ هزار متر مربع است و حجم سرمایه‌گذاری بالغ بر ۷ میلیون یورو است.

وی تصریح کرد ما بزرگترین تولیدکننده دارو های دامی کشور هستیم و امیدواریم بتوانیم در عرصه تولید داروهای انسانی و مواد اولیه دارویی نیز گام های بلندی برداریم

میرمطلبی ادامه داد: دستاوردهای امروز ما ثمره تلاش چند نسل است. فعالیت های دارویی این خانواده از سال ۱۳۴۲ توسط پدر ما، دکتر سید رضا میر مطلبی آغاز شد و ایشان نقش بسزایی در ایجاد سه شرکت بزرگ تولید کننده دارویی کشور بین سال های ۱۳۴۲ تا ۱۳۶۵ داشت و در ادامه، نسل دوم با گسترش کار و ایجاد گروه رویان دارو، خدمتگذاری به بیماران و جامعه دارویی را با افتخار ادامه دادند.

دکتر سید حیدر محمدی رییس سازمان غذاودارو در این آیین گفت:امروز در حوزه صنایع دارو سربلند هستیم، در اوایل انقلاب مجبور بودیم بخش زیادی از داروها را وارد کنیم و برخی کشورهای متخاصم هم از فروش دارو به ایران امتناع کردند اما شرکت‌های داخلی همت کردند. تا چند سال اخیر همین داروهایی که امروز در رویان دارو افتتاح شد را وارد می‌کردیم و هنوز هم بخشی از سهم بازار در دست داروهای وارداتی است که اکثراً داروهای ضد سرطان هستند

وی ادامه داد: برای اینکه بتوانیم برخی داروها را وارد چرخه تولید کشور کنیم پروسه زمانبر، سخت و پیچیده‌ای باید شکل بگیرد

معاون وزیر بهداشت تصریح کرد: در حال حاضر تعداد داروهای هایتک و ضدسرطانی که تولید داخل ندارند بسیار ناچیز و کم تعداد است که آن هم در برنامه تولید برخی از شرکت‌ها وجود دارد.

وی تصریح کرد: اگر می‌خواستیم داروهای ضد سرطانی که امروز در داخل تولید می‌شود، وارد کنیم با یکی دو میلیاردی که بانک مرکزی به سختی برای دارو تامین می‌کند امکان‌پذیر نبود.

محمدی با اشاره به موفقیت های کشور در حوزه داروهای بیولوژیک گفت:  در حوزه بیولوژیک در صورت راه اندازی سایت جدید مجموعه و تولید داروهای آن، جزو معدود کشورهای تولید کننده این داروها خواهیم بود./دوشنبه های دارویی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا