اخباربرگزیدهاقتصاد بین المللتولید+خودرو

برنامه‌ریزی ژاپن و آسه‌آن برای راهبرد مشترک تولید خودرو

روزنامه نیکی ژاپن امروز دوشنبه گزارش داد ژاپن و اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آسه‌آن) قصد دارند اولین راهبرد مشترک خود را در زمینه تولید و فروش خودرو در بلوک جنوب شرقی آسیا ایجاد کنند تا با حضور فزاینده چین در بازار خودروهای الکتریکی مقابله کنند.

به گزارش پایگاه خبری تولید و اقتصاد(تولید آنلاین)، به نقل از نیکی و بدون ذکر منبع، هدف این است که تا حدود سال ۲۰۳۵، زمانی که وزرای اقتصاد ژاپن و اعضای آسه آن در اوایل سپتامبر آینده با یکدیگر دیدار کنند، یک راهبرد مشترک موقت ترسیم کنیم.

نیکی عنوان کرد که انتظار می‌رود راهبرد مشترک شامل همکاری در آموزش پرسنل، کربن‌زدایی در تولید، تهیه منابع معدنی و سرمایه‌گذاری در زمینه‌های نسل بعدی مانند سوخت‌های زیستی باشد.

در این گزارش آمده است که ژاپن قصد دارد از ۱۴۰ میلیارد ین (۸۹۹.۵۱ میلیون دلار) که وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت این کشور در بودجه کمک به جنوب جهانی برای آموزش پرسنل تأمین کرده است، استفاده کند.

طبق گزارش رویترز، هفته گذشته، هوندا موتور ژاپن متعهد شد که سرمایه‌گذاری در زمینه برقی‌سازی و نرم‌افزار خود را تا سال مالی ۲۰۳۰ دو برابر کند و به حدود ۶۵ میلیارد دلار برساند، زیرا با رقابت فزاینده‌ خودروسازان چینی از جمله بی‌وای‌دی مواجه است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا