اخباربرگزیدهاقتصاداقتصاد و تجارتتشکلهاصنایع معدنیصنعت و معدنصنعت ومعدن

رئیس هیات عامل ایمیدرو: خود را ملزم به رفع چالش‌های فولادسازان می‌دانیم

رئیس هیات عامل سازمان توسعه ‌و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، با بیان اینکه یکی از راهبردهای وزارت صمت و ایمیدرو، حمایت از تولیدِ صادرات محور است، تاکید کرد که در این راستا خود را مکلف می‌دانیم رفع چالش‌های فولادسازان را از طریق سطوح بالای دولت پیگیری کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تولید و اقتصاد(تولید آنلاین)، محمدرضا موثقی‌نیا در نشست هم‌اندیشی با اعضای هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، ضمن اشاره به اینکه ایمیدرو و انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در جهت توسعه صنعت فولاد کشور همکاری در حوزه‌های مختلف را دنبال می‌کنند، اظهار کرد: با توجه به اینکه تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی در صنعت فولاد طی یک فرآیند دنبال می‌شود و همچنین شرایط بین‌المللی در آن تاثیرگذار است؛ رسیدن به نتیجه زمان‌بر و حتی باعث از دست رفتن برخی فرصت‌ها شده است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه این سازمان و وزارت صمت با توجه به این شرایط آمادگی دارند تا چالش‌های این صنعت را برطرف کنند، خاطرنشان کرد: راهبرد وزیر صنعت، معدن و تجارت تولید صادرات محور است که پایبند به آن هستیم و در جهت تحقق این مهم؛ به عنوان یک سازمان توسعه‌ای حمایت‌های لازم را از این بخش خواهیم داشت.

وی تصریح کرد: ایمیدرو به منظور رفع این چالش‌ها؛ آمادگی دارد تا مسائل را در سطوح بالای دولت سیزدهم دنبال کند و به زودی این جلسات تشکیل خواهد شد.

چالش فعلی فولادسازان چیست؟

گفتنی است که در ادامه این جلسه، بهرام سبحانی (رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران)، امین ابراهیمی (مدیرعامل فولاد خوزستان)، محمد آقاجانلو (مدیر عامل شرکت ملی فولاد ایران) و اعضای هیات مدیره انجمن فولاد، به بیان مشکلات این صنعت پرداختند.

مسائل ارزی، تنظیم بازار، تامین انرژی، قطعی برق و عوارض صادراتی از جمله مواردی بود که در این جلسه به عنوان مهمترین چالش‌های صنعت فولاد کشور معرفی و به بحث گذاشته شد./ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا