اخباربرگزیدهاقتصادانرژیراه و مسکنصنعت و معدنصنعت ومعدن

راه اندازی همزمان ۵ ایستگاه تقویت فشار

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران از بومی‌سازی ۱۰۰ درصد تجهیزات خطوط لوله و ۹۲ درصد تأسیسات تقویت فشار گاز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تولید و اقتصاد(تولید آنلاین)،رضا نوشادی در آیین بهره‌برداری از طرح‌های گازرسانی سیستان و بلوچستان و ۵ ایستگاه تقویت فشار گاز که به‌صورت ویدیوکنفرانس با دستور محمد خبر، سرپرست ریاست‌جمهوری برگزار شد، گفت: امروز به شکل بی‌سابقه‌ای در صنعت گاز کشور و برای نخستین بار، ۵ ایستگاه تقویت فشار گاز به صورت همزمان راه‌اندازی می شود که این موضوع نصاب تازه‌ای در طول عمر شرکت ملی گاز ایران است.

وی افزود: از مواردی که در روز کلنگ‌زنی فاز دوم تأسیسات ذخیره‌سازی گاز شوریجه خدمت رئیس‌جمهوری شهید قول داده بودیم، داخلی‌سازی سیستم کنترل در تأسیسات تقویت فشار گاز بود و امروز ۳ ایستگاه مجهز به سامانه کنترل تمام‌ایرانی به بهره‌برداری می رسد.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران با بیان اینکه اکنون سطح داخلی‌سازی در پروژه‌های تأسیسات تقویت فشار گاز  ۹۲ درصد و در خطوط لوله گاز ۱۰۰ درصد است، افزود: این وعده را می‌دهیم که به‌زودی فاز دوم پالایشگاه گاز ایلام را نیز با سیستم کنترل داخلی، عملیاتی و تکمیل کنیم.

نوشادی تأکید کرد: جایگزینی گاز طبیعی با نفت‌گاز که از مواهب احداث خط لوله گاز ایرانشهر – چابهار است، تنها در نیروگاه این شهر، روزانه مصرف ۲.۵ میلیون لیتر گازوئیل را حذف می‌کند که این موضوع، هوای پاکیزه و سود اقتصادی را به ارمغان می‌آورد./  وزارت نفت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا