اخباربرگزیدهاقتصاداقتصاد و تجارتبازاربانک ، بورس وبیمهبانک، بیمه و بورستجارتصنعت و معدنصنعت ومعدنفن آوری و ارتباطات

مدیرعامل بورس تهران: بازار رمزارز می‌تواند منبع تامین مالی پروژه‌ها باشد

مدیرعامل بورس تهران گفت: تامین مالی از طریق بازار سرمایه و بازار بورس دیگر کارایی ندارد و مکانیزم تامین مالی از طریق درآمدهای نفتی هم دیگر کارساز نیست در نتیجه اینها در شرایط امروز باید از بازار رمزارز به عنوان امکانی برای تامین مالی بهره برد.

به گزارش پایگاه خبری تولید و اقتصاد(تولید آنلاین)،محمود گودرزی، مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران در شانزدهمین نشست هیات نمایندگان اتاق تهرا‌ن گفت: در تلاش هستیم در بورس تهران از انزوا خارج شویم و به بورس‌های جهانی بپیوندیم و در همین راستا امیدواریم در نوامبر سال جاری میزبان نشست فیاس در تهران باشیم. 

وی افزود: اکنون بازار مالی ایران کمتر از ۱۸۰۰۰ همت ارزش دارد که حدود ۵۰ درصد آن برآمدن از اکوییتی است و حدود ۴۹ درصد آن به بازار پول برمی‌گردد و در همین حال ارزش اوراق بدهی کمتر از ۱۰۰۰ همت است. 

گودرزی خاطرنشان کرد: پنجره های مالی تامین مالی در اقتصاد ایران توان تسهیلات دهی را ندارد و بازار سرمایه هم به دلیل سیاستگذاری های نادرست حال و روز کنونی را پیدا کرده است. در این شرایط آقایان به دنبال نرخ رشد هشت درصدی هستند که با این وضعیت رویایی بیش نیست. 

مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران تاکید کرد: تامین مالی از طریق بازار سرمایه و بازار بورس دیگر کارایی ندارد و مکانیزم تامین مالی از طریق درآمدهای نفتی هم دیگر کارساز نیست در نتیجه اینها در شرایط امروز باید از بازار رمزارز به عنوان امکانی برای تامین مالی بهره برد.

وی تصریح کرد: در این بازار چرخش های مالی عجیبی اتفاق می افتاد و پیشنهاد بورس تهران ایجاد تامین مالی از مسیر رمزارز است تا بتوان از طریق آن پروژه های مالی را تامین مالی  کرد. 

گودرزی در ادامه از لزوم ورود شرکت های دانش بنیان به بورس گفت و اظهار کرد: از سال ۱۴۰۰ تلاش داشتیم این اتفاق بیفتد و کمترین دستاورد این کار افزایش امید در جوانان تحصیلکرده است که امروز به وفور مهاجرت می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا