اخباربرگزیدهاقتصاداقتصاد و تجارتاهم اخباربانک ، بورس وبیمهبانک، بیمه و بورستجارتتولید+صنعت و معدنصنعت ومعدننمایشگاه و رویدادتجاریهمایش و نمایشگاه

ثبات تامین مواد اولیه تولید در تعامل با بورس کالا

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: پیش‌بینی پذیری و ثبات تامین مواد اولیه برای زنجیره تولید، حذف رانت‌ها و تقویت شفافیت در تعامل موثر با بورس کالای ایران در دستور کار این وزارتخانه است.

به گزارش پایگاه خبری تولید و اقتصاد؛ سید مهدی نیازی در دومین همایش تجلیل از برترین‌های بورس کالا با اشاره به اینکه وزارت صمت ۲ سیاست مهم را در حوزه بورس کالا دنبال می‌کند، افزود: سیاست نخست؛ پیش‌بینی پذیری و ثبات تامین مواد اولیه برای زنجیره تامین ارزش صنایع (چه در حوزه تولید و چه در حوزه تنظیم‌گری هوشمند) است.

نیازی ادامه داد: وزارت صمت این سیاست را به گونه‌ای پیش خواهد برد که فعالان اقتصادی دسترسی کافی برای تامین مواد اولیه با قیمت مناسب را پیدا کنند که این امر در تعامل مستمر با بورس کالا دنبال می‌شود.

سرپرست وزارت صمت به سیاست دوم این وزارتخانه در زمینه حذف رانت‌ها و تقویت شفافیت اشاره کرد که به گفته وی بورس کالا در این حوزه، ابزارها، ظرفیت‌های قابل توجهی دارد.

وی تاکید کرد: وزارت صمت در تعامل با وزارت اقتصاد، سازمان بورس و بورس کالا سعی کرده این دو سیاست را پیش ببرد.

نیازی با اشاره به اقدامات متعدد وزارت صمت در سال گذشته در زمینه تنوع بخشی و ابزارسازی، اضافه کرد: سال گذشته با همکاری بورس کالا اقدامات مطلوبی در حوزه ابزار‌ها شکل گرفت که شرایط فعلی بازار مطلوب ارزیابی می‌شود و امیدواریم امسال نیز با روند ثبات بخشی و پیش بینی پذیری در زمینه تامین مواد اولیه با رویکرد بهتری دنبال شود.

سرپرست وزارت صمت همچنین گفت: در حوزه تنوع بخشی و ورود کالا‌های جدید به بورس کالا نیز برنامه‌های مهمی داریم که در همین راستا اواخر سال گذشته در بخش طلا، زیرساخت‌های خوبی در بورس ایجاد شد و با همراهی وزارت اقتصاد و وزارت صمت، عرضه سه تن طلا برای نخستین بار انجام شد و سایر کالا‌ها نیز به فراخور نیاز بازار‌ها وارد بورس کالا خواهند شد./ صدا و سیما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا